Sæson 2025/26 – Tirsdag eftermiddag – Drop-in i kombination med almindelige turneringer
Der spilles tirsdag eftermiddag fra kl. 12.30 til 16.30 med start den 2. september 2025.
Drop-in betyder at der ikke kræves tilmelding, du kan bare møde op i bridgehuset. Der skal heller ikke findes substitut, hvis man bliver forhindret i at spille. Kommer du alene, vil turneringsledelsen være behjælpelig med at finde en makker til dig.
Hvis der (ud over drop-in spillerne) kommer en fast gruppe spillere hver tirsdag, vil vi for dem arrangere turneringer, der strækker sig over flere tirsdage, hvis det ønskes.
Der spilles om mesterpoint og handicapregulering.
Pris: 1200 kr. pr. spiller, for hele sæsonen.
Betaler du allerede fuldt kontingent for en anden spilleaften i BK Nord, koster det 300 kr. for hele sæsonen.
Er du primær medlem i en anden klub og ønsker “Sæsonkort” er kan du fratrække 260 kr. fra primærkontingent.
Du kan tilmelde dig til hele sæsonen HER
Er du ikke aktiv medlem i BK Nord, er du stadig velkommen, det koster 60,00 kr. pr. spilledag. Det er dog et krav at du er medlem af en klub under DBf.
For at spare på de efterhånden betragtelige gebyrer til MobilePay, opfordrer bestyrelsen at kontingentet indbetales via bankoverførsel til klubbens konto i Spar Nord.
Skriv dit navn og evt. medlemsnummer i “besked til modtager”.
Bk NORDS kontonr. 9286 – 2355749692
“Drop-in” betales via MobilePay på 767411
Sidste rettidige indbetalingsdato for sæsonkontingent er 20. august 2025.
Turneringsleder tirsdag eftermiddag er Tommy Andersen 40452152 og Ejnar Hobolth 71755741
Tilmeldte tirsdag eftermiddag – Med eller uden makker
Navn Spiller 1 | Navn spiller 2 | |
1 | Kent Korsgaard | Jan Zahlers |
2 | ||
3 | ||
4 | ||
5 | ||
6 | ||
7 | ||
8 | ||
9 | ||
10 | ||
11 | ||
12 | ||
13 | ||
14 | ||
15 | ||
16 | ||
17 | ||
18 | ||
19 |